Bramy Garażowe

 

Bramy garażowe Hörmann

Garaż stał się nieodłącznym elementem przy projektowaniu i budowie nowoczesnego domu jednorodzinnego, dlatego warto zadbać o jego funkcjonalność dobierając odpowiednie bramy garażowe. Planując budowę domu, warto zastanowić się nad aranżacją przestrzeni, która pozwoli na przechowywanie środków transportu, z których korzystamy na co dzień – samochodów i rowerów. Garaż skutecznie ochroni je przed złodziejami i szkodliwym działaniem różnych warunków atmosferycznych. Wygodne i funkcjonalne użytkowanie wymaga doboru odpowiedniej bramy garażowej.

W budownictwie energooszczędnym i podczas termomodernizacji domu liczą się nie tylko dobrze ocieplone ściany, szczelne okna i ciepłe drzwi. Ważna jest również dobrze ocieplona brama garażowa, szczególnie jeśli garaż znajduje się w bryle domu lub/i gdy jest wykorzystywany jako przydomowy warsztat.

Poznaj w naszej ofercie bramy garażowe Hörmann, które są nie tylko estetyczne i trwałe ale również bezpiecznie i funkcjonalne.

Akcesoria

  • System sterowania BiSecur
  • Piloty do bram
  • Napędy do bram wjazdowych

Bramy elewacyjne

Ukryte drzwi garażowe

Nazwa bramy elewacyjne (bramy fasadowe) pochodzi od dopasowania wyglądu bramy do elewacji na ścianie budynku. Dzięki temu nie odróżnia się od fasady i sprawia wrażenie ukrytej. Bramy elewacyjne Hormann możemy wykończyć dowolnym materiałem. Nie musimy ograniczać się do gotowych rozwiązań. 

Bramy Segmentowe

W bramach segmentowe drzwi otwierają się pionowo, dzięki czemu zapewniają maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim – to ważna zaleta.

Drzwi składają się z podłużnych segmentów, które w momencie otwierania wciągane są pionowo po rolkach pod sufit garażu.

Bramy uchylne

Drzwi bramy są jednym elementem, który na prowadnicach umieszczany jest pod sufitem.

W bramach uchylnych, drzwi podczas otwierania wychylają się na zewnątrz, po czym zostają umieszczone pod stropem garażu. Dostępne jest ponad 20 wzorów bram stalowych lub drewnianych, dzięki czemu umożliwia jest indywidualna aranżacja.

Bramy Rolowane

Drzwi bramy składają się z wąskich pasków, które w momencie otwierania bramy zwijane są do kasety umieszczonej nad bramą w garażu.

Garażowa brama rolowana RollMatic firmy Hörmann zajmuje szczególnie mało miejsca. Specjalna konstrukcja pozwala na pełne wykorzystanie przestrzeni pod stropem garażu.

Bramy boczne

Drzwi tej bramy działają podobniej jak bramy segmentowej, z tą różnicą że całość jest chowana na ścianę boczną garażu.

Boczne bramy segmentowe nadają się do stosowania w nietypowych sytuacjach montażowych gdzie np. z powodu niskiego sufitu lub oświetlenia – nie można zamontować innego systemu przesuwnych drzwi.

Bramy segmentowe boczne

Bramka Lan/Wlan BiSecur

Bramka LAN/WLAN Hörmann BiSecur umożliwia wygodne sterowanie napędami do bramy garażowej i bramy wjazdowej, drzwiami zewnętrznymi* i innymi urządzeniami za pomocą smartfona lub tabletu.

Odbiorniki i akcesoria BiSecur

Większość nowych urządzeń Hormann pracuje w standardzie BiSecur. Skomponuj własny system.

Piloty do bram

Dwukierunkowe piloty wyjątkowo bezpiecznie kodowany system sterownia radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię przyszłości do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych, bram wjazdowych, oświetlenia i wielu innych.

Napędy do bram wjazdowych

Mechanizmy do bram przesównych i skrzydłowych Hormann zapewniają cichą i bezpieczną pracę.

Sprzedaż i montaż bram garażowych Warszawa – Radom. Zapraszamy do salonów DemoProjekt:

Bramy garażowe Hörmann – Warszawa Bartycka, Wilanów oraz Radom