Parkiet jodełka francuska

Pakiet – jodła francuska

Wzór który powstaje z elementów w kształcie równoległoboku – prostokątnych klepek, których krótsze boki są przycięte pod skosem. W zależności od kąta cięcia wyróżniamy jodełkę węgierską (kąt cięcia 60°) oraz jodełkę francuską (kąt cięcia 45°). Po ułożeniu klepek ich krótsze boki przypominają grot strzały, tworzą ciągły wzór zygzakowaty, a między nimi powstaje idealnie prosta linia.

Klasyczna elegancja

Zygzak był charakterystycznym elementem tworzonych przez nich kolekcji. Drewniana podłoga ułożona we wzór jodły francuskiej przeżywa renesans popularności. Decydują się na nią nie tylko miłośnicy aranżacji w stylu vintage czy glamour, lecz także ci, którym marzą się wnętrza nowoczesne ze szczyptą dekadencji. Wzór zygzakowy często występuje w sztuce, m.in. na greckiej ceramice pochodzącej z roku 1800 p.n.e. Symetryczna, prosta forma była szczególnie popularna w latach 20. i 30. XX wieku (wpływy Art Deco), a w latach 60. i 70. do łask przywrócił je projektant mody Pierre Cardin oraz Dom Mody Missoni.

Dąb Pustynny | Lareco

Palisander L30 | Walczak – Podłogi drewniane

Podłogi – prosty wybór z DemoProjekt

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i pomocy w wyborze odpowiedniej podłogi dla naszych klientów. W naszych salonach mogą Państwo obejrzeć wystawki z wzornikami wielu renomowanych firm. Zapraszamy do naszych salonów w celu obejrzenia prezentowanych parkietów oraz na rozmowę z naszymi konsultantami, którzy pomogą dobrać wzór oraz przygotują wycenę zakupu i montażu paneli.

Potrzebujesz inspiracji – zajrzyj na naszą stronę z realizacjami.

Jesteśmy przedstawicielami firm