Tarasy kompozytowe

 

Tarasy kompozytowe

W naszej ofercie mamy dla Państwa tarasy kompozytowe firm Millboard, LENTA oraz Twinson

Deski Lenta

Deski tarasowe drugiej generacji, najnowsze rozwiązania w technologii kompozytu drewna. Produkt nie posiada ryflowań jak w tradycyjnym kompozycie lecz jest jednolitą gładką strukturą i otuliną ochronną dla rdzenia deski. Systemy tarasowe Lenta przewidują montaż desek kompozytowych: na wylewce, na fundamencie punktowym oraz system na wspornikach regulowanych.

Pobierz katalog | PDF

Deski kompozytowe Lenta – Kolorystyka

Piaskowy

Czekoladowy

Rustykalny

Szary

Marmurowy

Oranż

Grafitowy

Deski Millboard

Deski kompozytowe Millboard® to produkt innowacyjny na skalę światową, jedyne takie rozwiązanie na rynku, niezwykle trwały, solidny a swoim wyglądem przypominający prawdziwe drewno. Materiał, z którego wykonana jest deska, to nowej generacji kompozyt RMC (Resin Material Composite), zupełnie pozbawiony drewna. W jego skład wchodzi żywica poliuretanowa wzmocniona włóknem szklanym z dodatkiem minerałów.

Pobierz katalog | PDF

Deski kompozytowe Millboard

Linia Klasyczna

Deski kompozytowe Millboard

Postarzana

Deski kompozytowe Millboard – Kolorystyka

Złoty dąb

Kamienny

Kasztanowy

Miedziany

Hebanowy

Ciemny dąb

Dąb dymiony

Jasny dąb

Antracyt | postarzane

Vintage | postarzane

Pustynny | postarzane

Systemy mocowań desek tarasowych

Mocowanie klasyczne

Mocowanie klasyczne to łączenie deski tarasowej z legarem za pomocą wkrętów (od góry). Do mocowania deski tarasowej należy użyć wkrętów ze stali nierdzewnej i hartowanej, klasy A2. Zastosowanie wkrętów ze zwykłej stali spowoduje ich szybkie korodowanie w kontakcie z wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Należy pamiętać, że twarde gatunki drewna (np. massaranduba, bangkirai) muszą być wcześniej nawiercane. Pozwoli to uniknąć pękania desek w trakcie montażu i później w trakcie użytkowania a także pozwoli na schowanie się główki kreta w desce. Wkręty stosowane do montażu deski tarasowej nie powinny być mocowane w odległości większej niż 5-7 cm od czoła deski, aby uniknąć wyginania końców. Minimalna długość wkrętów powinna być równa dwukrotnej grubości montowanej deski, wymagana średnica wkrętów – 5mm.

Mocowanie niewidoczne

SIHGA DielenFix – jest to system niewidocznego montażu tarasu o wielu zaletach. Zapewnia on odstęp między deskami a legarami co znacząco wpływa na przedłużenie żywotności tarasu. Ponadto daje możliwość wymiany deski tarasowej w przeciwieństwie do innych systemów montażowych. Dzięki możliwości zastosowania różnej długości wkrętów system nadaje się do każdej grubości deski tarasowej. W przeciwieństwie do innych systemów, stosując klipsy SIHGA DielenFix zapewniamy stałą cyrkulację powietrza pomiędzy deskami i legarami – drewno nie wypacza się, taras schnie równomiernie. System SIHGA DielenFix nie wymagają frezowania boków deski. Klipsy są wygodne w montażu i wyjątkowo trwałe, zapewniają niepowtarzalną estetykę tarasu, dbając jednocześnie o jego trwałość i żywotność