Schody drewniane

 

Atrakcyjny wygląd schodów drewnianych

Zastosowanie schodów drewnianych powoduje, że wnętrza zyskują na atrakcyjności. Nic nie robi bowiem tak dobrego wrażenia, jak właśnie schody drewniane. Tworzywo, z którego są zbudowane nie przewodzi ciepła, a więc posiada optymalną temperaturę. Korzystając z konstrukcji zimą i poruszając się po niej boso, nie odczuje się takiego chłodu, jak w przypadku zastosowania metalu czy kamienia. Ponadto drewno jest dość trwałe, a więc dbając o klatkę schodową, nawet po wielu latach można cieszyć się jej pięknym wyglądem.

Balustrady z charterem

Warte uwagi jest także to, że planując inwestycję w wyjątkowe schody drewniane, można wybrać jedno z rozwiązań łączących zalety drewna i innych tworzyw. Do konstrukcji schodowej świetnie sprawdzą się na przykład metalowe balustrady z wykończeniem drewnianym. Można wykorzystać bardzo różnorodne kształty i wzory poszczególnych elementów tak, aby wykonane schody były dokładnie takie, o jakich marzą mieszkańcy domu.

Wysokie bezpieczeństwo konstrukcji

Kolejną zaletą schodów drewnianych jest też bezpieczeństwo, które zapewniają. Połączone ze sobą stopnie schodowe ułatwiają poruszanie się, a drewniana powierzchnia umożliwia wygodne stąpanie. Oczywiście, nie należy zapominać o dopasowanej do schodów balustradzie, na której zawsze można się podeprzeć. Zapobiega to na przykład poślizgnięciu. Konstrukcja całych schodów jest solidna, dzięki czemu nie istnieje ryzyko uszkodzenia, nawet przy długiej eksploatacji. Stopnie w tego typu schodach są dość szerokie, aby zapewnić użytkownikom swobodę poruszania się. Jednocześnie też długość każdego z elementów jest dokładnie wymierzona, by można było chodzić po nich w komfortowy sposób. Dzięki takim rozwiązaniom schody drewniane okazują się bardzo bezpieczne. Z reguły posiadają co prawda dosyć śliską nawierzchnię, ale po zastosowaniu innych, przemyślanych rozwiązań konstrukcyjnych ten efekt jest minimalizowany tak, aby nikt nie musiał obawiać się, że spadnie i zrobi sobie krzywdę.

Schody drewniane – wygoda stosowania

Dzięki odpowiedniemu doborowi schodów dom zyskuje zarówno konieczny element, umożliwiający poruszanie się pomiędzy piętrami, jak i świetną, przykuwającą wzrok wizytówkę. Ponieważ schody drewniane najczęściej umieszczone są w hallu wejściowym, zwracają uwagę wszystkich odwiedzających dom. Są też bardzo wygodne, zapewniając możliwość szybkiego przemieszczania się pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami w budynku. Bardzo istotne jest, aby w umiejętny sposób zaprojektować odpowiednie schody do konkretnego obiektu. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać ich zalety.

Zobacz nasze realizacje

Merbau schody lakierowane
Schody wstęgowe na konstrukcji drewnianej
Schody skrzyniowe
Schody klasyczne

Proponujemy schody drewniane, które zapewnią użytkownikom komfort poruszania się po całym budynku. Jednocześnie zwiększą też estetykę hallu i staną się podziwianym elementem wystroju wnętrz. Schody drewniane to rozwiązanie bardzo uniwersalne, które możemy dostosować do potrzeb każdego klienta. Zachęcamy zatem do kontaktu, jeśli zastanawiasz się właśnie nad tym typem konstrukcji. Chętnie udzielimy dokładnych informacji oraz odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.