Parkiet Jodła Klasyczna

 

Parkiet

czyli klasyczne piękno, dzięki naturalnym właściwościom surowca oraz jego charakterystycznemu, nieszablonowemu wyglądowi pozwala stworzyć wnętrze przytulne, wyrafinowane i bezpieczne. Antystatyczna powierzchnia podłóg z naturalnego surowca, wykończona wodorozcieńczalnymi lakierami i olejami pozbawionymi związków alergizujących, pozwala także na bezpieczną zabawę najmłodszych. Warto wiedzieć, że nie tylko podczas użytkowania, ale i utylizacji podłogi drewnianej nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje.

Możliwość odnawiania

Parkiet lity można wielokrotnie cyklinować, dzięki temu podłoga zachowa wspaniały wygląd przez długie lata.

Jodełka – klasyczna elegancja

Parkiet w jodełkę nadaje wnętrzu elegancki charakter, dodaje klasy. Często stosuje się takie ułożenie w apartamentach w odnawianych kamienicach. Parkiet w jodełkę sprawdzi się z pewnością, nadając pomieszczeniu wytwornego charakteru. Wnętrze może być urządzone w stylu retro lub wręcz bardzo nowoczesnym. Rezultat często zależy od pozostałych elementów wyposażenia takiego wnętrza.

Wybierz wzór ułożenia parkietu

Gdy już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, pozostaje wybór jodełki – sposobu jej ułożenia i gatunku drewna. Najczęściej spotykana jest jodełka klasyczna (klepki w kształcie prostokątów łączone są pod kątem 90 stopni). Rzadziej, bardziej wyrafinowana i wymagająca przy montażu jest jodełka węgierska lub jodełka francuska tworząca jakby grot strzały. To rozwiązanie bardzo efektowne, choć, niestety, dużo droższe. Jodełkę klasyczną możemy kłaść pojedynczo lub podwójnie. Ułożenie podwójne ułatwia co prawda wykonanie podłogi, ale to pojedyncze da bardziej delikatny i wyrafinowany efekt. Sposób ułożenia jodełki należy dostosować do wnętrza i jego geometrii.

Demo Projekt – sprawdzona ekipa

Parkiety układane we wzory wymagają klejenia do podłoża, dlatego warto również zdecydować się na doświadczoną ekipę wykonawczą. Same deski mogą mieć różne proporcje, te bardziej smukłe dadzą efekt delikatności i lekkości. Takie też częściej spotkamy w starych polskich kamienicach i mieszkaniach. W nowoczesnym wnętrzu można poeksperymentować z wielkościami. Szczególnie ciekawie wygląda jodełka francuska z dość szerokich elementów podłogi.

Jesteśmy przedstawicielami firm