Żaluzje drewniane czy shuttersy

 

Shuttesy vs Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane i shuttersy to dwa różne produkty służące do zaciemnienia pomieszczeń, które doskonale spełniają swoją role. Żaluzje zbudowane są z poziomych lameli zawieszonych na sznurkach, które obracają się o 180 stopni i umożliwiają regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Shuttersy – inaczej zwane okiennice wewnętrzne – w odróżnieniu od żaluzji składają się się z ramy na której są osadzone lamele. Zakres regulacji lameli jest mniejszy – zwykle można obracać je o 90 stopni.

Okiennice wewnętrzne – shuttersy

Ich budowa składa się z ramy, wewnątrz której osadzone są lamele. Shuttersy mogą zapewnić bardzo precyzyjną kontrolę wpuszczanego światła od pełnej jasności do całkowitego wyciemnienia – nawet w środku dnia. Wykonane z drewna zapewniają dodatkowo bardzo dobrą izolację cieplną. Shuttersy są łatwe w użytkowaniu i pozwalają na cieszenie się świeżym powietrzem przy jednoczesnym zasłonięciu okien. W porównaniu od żaluzji uważane są za bezpieczniejsze ponieważ nie posiadają sznurków i uważane są za atrakcyjniejsze.
Okiennice wewnętrzne z reguły są droższe niż żaluzje czy rolety. Należy też pamiętać, że ze względu posiadanie ram w swojej budowie są cięższe. Ważnym elementem jest też wybór systemu montażu, który później będzie miał wpływ na łatwość użytkowania.

Żaluzje drewniane

Żaluzje przez brak ram, wyglądają lekko i nowocześnie. Zbudowane są z ruchomych poziomych lameli połączonych ze sobą za pomocą sznurków lub taśmy. W odróżnieniu od shuttersów, żaluzje można podciągnąć do góry odsłaniając część lub całe okno. Dodatkowo wybranymi żaluzjami można sterować za pomocą pilota lub zaprogramować aby automatycznie same się zasłaniały lub otwierały o pożądanej porze dnia.